Rekrutacja- Oddział Przedszkolny KL.I

KL.I

1.Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, dzieci zamieszkałe w obwodzie przyjmuje się z urzędu na podstawie zgłoszenia.

2.Jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami przyjmuje dzieci mieszkające poza obwodem szkoły. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci mieszkających poza obwodem szkoły składają deklarację nauki w szkole podstawowej innej niż obwodowa (wzór wniosku dostępny w sekretariacie).

3.Wniosek o przyjęcie do I klasy może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych szkół. We wniosku rodzic określa kolejność wybranych szkół w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych. Kwalifikowanie do klasy I szkoły podstawowej dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej i tylko w przypadku gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

4.W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem danej szkoły podstawowej będzie większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła brane będą pod uwagę kryteria rekrutacji.

5.Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.

1. Do wniosku należy dołączyć dokumenty w formie oświadczenia potwierdzającego spełnienie przez kandydata kryteriów, oraz kserokopię aktu   urodzenia i dokument potwierdzający nadanie numeru PESEL  oraz oświadczenie o zasadach przetwarzania danych osobowych.

2. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza powołana przez dyrektora szkoły Komisja Rekrutacyjna.

3.   W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek przyjęcia, niż liczba wolnych miejsc w klasach pierwszych, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1)      Dziecko, którego rodzeństwo jest uczniem tej szkoły – 6 pkt.
    2)      Dziecko  osoby samotnie wychowującej  – 5 pkt.
    3)      Rodzice pracujący w obwodzie tej szkoły – 5 pkt.
    4)      Niepełnosprawność jednego z rodziców bądź kandydata – 4 pkt.

4.  Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się na pisemny wniosek  rodziców lub prawnych opiekunów dziecka.

• Termin składania zgłoszeń przez rodziców  rozpoczyna się                                                                 2   kwietnia o godz. 9.00 i upływa 16 kwietnia  o godz. 15.00

•   25 kwietnia  o godz. 13.00 – publikacja listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do placówki.

•  Od 28 kwietnia – 14 maja  do godz. 17.00 – potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia dziecka do placówki.

•  6 maja r. – godz. 13.00 – publikacja listy dzieci przyjętych i nie przyjętych do placówki.

•  Od 19 maja – 31 sierpnia – rekrutacja uzupełniająca

1.  W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzic/ opiekun prawny, może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia jego dziecka do szkoły.

2.  5 dni od daty wystąpienia rodzica/opiekuna prawnego z wnioskiem, o którym mowa w pkt. VI , Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej, sporządza uzasadnienie odmowy przyjęcia. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.

3. Rodzic / opiekun prawny może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

4.  Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.

Na rozstrzygniecie dyrektora szkoły przysługuje skarga do sądu administracyjnego.